parallax background

Az ember legjobb barátja

Tökéletes összhang, kitartás, hűség, és rengeteg együtt töltött idő jellemzi az első Hard Dog Race győztes párosát, Máté Zsoltot és társát, a  2,5 éves amerikai akitát, Kátót. A hat kilométeres, kimondottan nehéz akadályokkal tarkított pályát fél óra alatt teljesítették.

14479536_10210393897674598_4988902451315059064_n

Meredek emelkedők, homokos talaj, sár és vizes árkok is nehezítették a pálya teljesítését az első Hard Dog Race versenyen, Piliscséven. Több mint 150 páros állt a rajthoz – többen külföldről is érkeztek. A férfiak közül, harminc perces idővel Máté Zsolt a Máté Taekwondo és Hapkido KHSE mestere és hű társa Kátó állhatott a dobogó legfelső fokára. A motocross pályán kialakított terepversenyen a párosok  próbára tehették magukat: a nagy kihívást jelentő pálya 6 km hosszú volt, ezen helyeztek el 16 akadályt, amit a kutyának és gazdájának le kellett győznie. A nevezők 3-4 perces időközönként rajtoltak, minden résztvevő egy egyedi chipet kapott, mely mérte a rajttól a célig való eljutásának idejét.

14563447_10210393898274613_3927167010669819731_n

Kátó még kölyök korában került gazdájához, azóta rengetek időt töltöttek együtt. Egymás részévé váltak, rendszeresen edzenek, több versenyen is sikert arattak. Zsolt bevallása szerint a 16 akadály közül a meredek emelkedő tette őket a legjobban próbára. A résztáv után szükség volt egy kis sétára, hogy újra erőre kapjanak, de a beiktatott pihenővel is sikerült a legjobb időt teljesíteni.